zanim_pojedziemy_na_dalekie_wakacje.jpg

Podróżując palcem po mapie nie raz natrafiliśmy na Stany Zjednoczone Ameryki i postanowiliśmy sobie, że wreszcie tam pojedziemy na nasze prawdziwe, długie wakacje. Zanim jednak to się stanie, musimy się dobrze przygotować. Bowiem wyjazd od USA to wcale nie jest taka prosta sprawa.

Dlaczego? Choćby dlatego, że potrzebujemy wizy, aby to zrobić. Tak, bez wizy niestety nie dostaniemy się do Stanów Zjednoczonych, a jej wyrobienie zajmuje trochę czasu. W pierwszej kolejności więc musimy się wszystkiego dowiedzieć.

Najlepiej od razu w amerykańskiej ambasadzie, bowiem to i tak miejsce, w którym będziemy wszystko załatwiać. Najlepiej więc wejść na jej strony internetowe i tam przeczytać wszystkie interesujące nas informacje. Stamtąd dowiemy się, jakie dokumenty są niezbędne, aby wizę otrzymać.

Możemy więc już zacząć je wypełniać i kompletować. Następnie musimy je dostarczyć do ambasady i niedługo potem zostaniemy do niej wezwani na rozmowę. Ostatecznie urzędnicy zadecydują czy zostanie nam przyznana wiza i czy będziemy mogli pojechać na nasze wymarzone wakacje.